§ Witryna girya.com.pl wykorzystuje pliki cookies w celu lepszego świadczenia usług. Pozostanie w witrynie bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w Państwa urządzeniu. Dowiedz się więcej...
Jak zmaksymalizować siłę ścięgien?
Dodano: czwartek, 11 październik 2018r. | odsłon: 11 | 0 komenatzy (dodaj komentarz)
  • Udostępnij:

Jak zmaksymalizować siłę ścięgien?

Jest teoria, że stosowanie wysokich powtórzeń i lżejszych ciężarów zwiększa przepływ krwi do ścięgien i zwiększa dostarczenie tlenu i składników odżywczych. Jest to korzystne z punktu widzenia zapobiegania urazom, gdyż stały dopływ krwi zmniejsza podatność na urazy. A nawet jeśli ścięgno ulegnie uszkodzeniu, zwiększone ukrwienie przyspieszy gojenie.

 

Natomiast mała ilość powtórzeń z dużym obciążeniem, spowoduje wzmocnienie i usztywnienie ścięgna i także będą zdolne do wytworzenia większej siły.

 

Kolejną receptą na silne ścięgna są ćwiczenia plyometryczne, które sprawiają, że lepiej przekazują energię, chociaż nie zwiększają swojej grubości. W ten sposób ścięgna zmuszane są do adaptacji, aby mogły być odporne w zmieniających się warunkach.

 

Nie zapominajmy o treningu ekscentrycznym, chociaż jest on częściej stosowany w leczeniu urazów ścięgien. Podkręslanie ekscentrycznej fazy ruchu pozwala jednak uniknąć wielu kontuzjom.

Komentarze